בר-אוריין

מידע מקצועי - מאמרים נוספים

מה מעסיקים דורשים מהעובדים בשוק העבודה כיום?

זהות העובד.ת בעולם החדש. אם תרצו, העובד.ת החדש.ה.
מעסיקים מתלוננים שאינם מסוגלים למצוא עובדים והעובד (הכוונה לזכר ונקבה) יצטרך להבין שהוא נתפס כרגע בצורה שונה לחלוטין ועליו להסתגל לשוק העבודה.
העובד החדש יצטרך להיות יישומי, תעודות ותארים יהיו משניים לעומת המיומנות הכוללת שיביא איתו בתחומים: מידענות, שיווק, מכירות ועבודה עם דאטה.
עובד יצטרך לשווק נכון את הידע שרכש ולהשפיע על הארגון, אבל לא פחות חשוב – להראות את תרומתו האישית לארגון בצורה מסודרת ומדידה.
מי שנשלח לחל"ת וחושב שישוב למעגל העבודה עם אותו סט כלים ומחשבה חד מימדית, ישלם מחיר אישי גדול.

הבנה עסקית היא מיומנות הכרחית
מהעובד החדש יצפו לדעת לנתח ולהבין את צרכי הארגון. הוא יצטרך לשאול את עצמו ממה הארגון מרוויח? מה הכי משתלם לארגון למכור? מה מצפים שאחזיר עבור השכר שלי?
ללא ספק השוק משתנה.

מדידה כמותית של תרומת העבודה שלנו
ברוכים הבאים לעולם החדש. מי שייכנס לחברה חדשה ויחשוב עסקית, יוכל למדוד מה שווה שעת עבודה שלו וייכנס לראש של המנהל. זה ישפיע על דרישת השכר ועל הקידום שלו במערכת. שכר נמוך נובע מאי היכולת להוכיח שאתה תורם מספיק. תעזור למעסיק לנתח את שווי הפעולות שאתה עושה במהלך יום העבודה, יש שיטות לניתוח התרומה של כל חלק במערכת.
יש בנמצא כלי דאטה אנליסט, אפילו בשימוש בתוכנת "אקסל" ואין צורך בידע בתכנות. אפשר לייצר דש-בורד מתוך ה"אקסל" ולמדוד את הפעולות שלנו בחישוב התרומה העסקית, בראיית ההחזר ההשקעה של המעסיק בנו.
כשעובד יודע לכמת את עצמו, זה יעשה אותו חשוב ואקוטי לארגון. אל תצפו שהמנהל שלכם יבין וידע למדוד את התרומה המדוייקת.

מגוון מסלולי הכשרה ייחודיים ופרקטיים
במסגרת בר-אוריין המכללה למקצועות הדאטה פתחנו אני וצוות המרצים המקסים קורסים מגוונים וייחודיים שמובילים לפרקטיקה מקצועית מתקדמת.
מחשיבה עסקית בקורס אנליסט עסקי למידענות עסקית במודיעין עסקי תחרותי ו – MI (עם דגש על מודיעין שיווקי), לקורס דאטה אנליסט בו לומדים לנצל את הדאטה ולהפיק תובנות לצרכי קבלת החלטות, לקורס ניהול חדשנות שמאפשר להתאים את הארגון למגמות החיצוניות וקורס פיתוח נהלים לארגונים בצמיחה בו מיישמים את ההחלטות האסטרטגיות.
קורס ניהול אדמינסטרטיבי תפעולי, קורס מכירות למנהלים וגם אימון ומנטורינג בארגונים.
הקורסים הללו הם חלק ממסלולי הכשרה מקצועית מתקדמת המקפיצה את מתודות העבודה והיישום האופטימלי של הידע.
חלק מהקורסים כוללים גם סטאג' שבו מתרגלים ב – LIVE את העבודה (לעיתים מול לקוח אמיתי) עם משוב ומנטורינג (הרי תמיד טוב שמשהו אחר משקף לנו את עבודתינו).
אם מעוניינים במספר קורסים אפשר להצטרף למסלולים המורחבים לידר [Leader] המיועד לאלו ששואפים להיות עצמאים ומסלול אקספרט [Expert] לאנשי מקצוע המומחים בתחומם ומעוניינים לארוז את הידע באופן מקצועי יותר.

אנחנו חלק מקהילה מקצועית מתקדמת
אני מאמינה בעבודה בצוות וגם בלמידה עם עמיתים. אנחנו כל הזמן מצויים בתהליך התקדמות ולמידה (לפחות אני כמי שמכורה ללימודים).
לכן, אנחנו שמים דגש בבר-אוריין המכללה למקצועות הדאטה על הקהילתיות, למידת עמיתים, עבודות בצוותים (חלק מהבוגרים מצטרפים לפרויקטים מידעניים בצוות בשכר).
במחקר הדוקטורט שלי פתחתי את מודל ניהול מחקר מידעני לפי "מערכות מורכבות מסתגלות" ומודל "מידענות תוצאתית" המהווים מעטפת תיאורטית לפעילות המקצועית. בקרוב יהיו מספר פרויקטים מידעניים שיאפשרו לי לגייס מידענים לעבודה בצוות. למעשה זו תהיה הגשמת חלום בו המעבדה למידענות ודאטה לצרכי קבלת החלטות תתרחב ותאפשר ליותר ויותר מידענים לקחת חלק מקצועי בפרויקטים יישומיים ולהרוויח כסף מהידע שלהם.

הופכים ידע, מידע ודאטה לתוצאות ולהצלחה מקצועית ועסקית!!!

×