בר-אוריין

מידע מקצועי - מאמרים נוספים

מי אחראי על ארגון המידע והדאטה לצרכי קבלת החלטות?

מה התפקיד שלך? מידען מידענית או דאטה אנליסט או דאטה אנליסטית? ניהול פרויקטים? ניהול מודיעין עסקי תחרותי? ניהול השיווק?

זה הזמן להרחיב את היכולות המקצועיות והפעם בתפקידים מקצועיים הקשורים לקבלת החלטות ארגוניות ועסקיות.
שילוב של ניסיון קודם עם הכשרה חדשה בתחומי המידע, דאטה וניהול הידע והמחקר יובילו אתכם להגשמה עצמית בקריירה.
אני מצויים בעידן בו שינויים רבים משפיעים על התנהלות הארגונים והם מצריכים גמישות, חדשנות והטמעות של מיומנויות עבודה חדשות, טכנולוגיות וערוצי רווח חדשים (לדוגמה, אריזה מחדש של מוצרי ידע).

היום מבינים שתוכניות ארגוניות מתקצרות

ניצול הדאטה, מידע והידע הארגוני נדרש יותר מתמיד כדי לשמור על תחרותיות ברת קיימא ו"תשואות מעל הממוצע".
קבלת החלטות ניהוליות בדרגים שונים חייבת להיות מבוססת על דאטה, מידע והידע (פנימי וחיצוני) , אחרת פועלים ברמת אי וודאות גבוהה ומסוכנת.
נכון, יש בארגונים פלטפורמות CRM , ERP , מערכות דיוור, מערכות מידע מגוונות ומשתמשים במידע הפנים ארגוני לקבלת החלטות.

השאלה, האם המידע והדאטה משתלבים בחשיבה האסטרטגית?

האם האסטרטגיה הארגונית מבוססת על מידע פנים ארגוני וגם על המידע החיצוני, על הסביבה החיצונית של החברה שמשפיעה על פעילויותיה.
שילוב המידע והדאטה פנימי וחיצוני בתהליכי חשיבה אסטרטגית מקפיץ את הארגון בביצועים. הופך אותו לארגון המכונה Data Driven אסטרטגי, כי אינו מתבסס רק על המידע שנאסף בתוך הארגון. הראייה היא רחבה יותר, היא מערכתית.

עידן של אי וודאות יותר מאשר וודאות

ללא ספק בעידן פוסט קורונה האי וודאות החיצונית משפיעה באופן נחרץ על פעילות הארגון. שינויים רבים מצריכים תגובה מהירה, גמישות רבה ויכולת להבין את התנודות בשוק וכמה צעדים קדימה.
לכן, לא מספיק לקבל החלטות רק על בסיס המידע הפנים ארגוני, אלא צריך לבצע תהליך קבלת החטות מורכב יותר, מעמיק יותר ואסטרטגי.
אסטרטגיה לא נקבעת לשבוע וגם לא לחודש, אבל היא לפעמים צריכה להשתנות בהתאם לשינויים החיצוניים. טקטיקה מצויינת עם אסטרטגיה שאינה מותאמת למציאות המשתנה.
אז יש לכם מנגנון מצויין שעובד ונותן מענה לכל הלקוחות וגם ללידים שמצטרפים לחברה. אבל למעשה ההצלחה של היום, אינה הבטחה למחר ולכן חייבים להיות כל הזמן בתהליכי קבלת החלטות אסטרטגיות מתקדמות ורב מימדיות.
אנשי המקצוע בארגונים שיכולים לסייע בתהליכים אלו הם אנשים שעוסקים עם מידע רב ומבצעים ניתוחים תוך כדי העבודה.
מנהלי מודיעין עסקי תחרותי, המידענים, הדאטה אנליסטים, מנהלי השיווק, מנהלי הפיתוח העסקי – כל אלו יכולים לשדרג את תהליכי קבלת החלטות על ידי התעדכנות במתודות עבודה מתקדמות המשלבות בין מידע פנים ארגוני למידע חיצוני.
כאנשי מקצוע ומומחים שרוצים לרכוש פרקטיקה מקצועית מתקדמת או מנכ"לים שרוצים להכשיר את העובדים שלהם המסייעים להם להשיט את הספינה הארגונית ימצאו בבר-אוריין את המסגרת המתאימה ביותר שמלווה בתהליכי הכשרה והשמה מקצועיים, כולל  לימוד פרקטיקות וסטאג'.

שמי ד"ר ענת קלומל-צוייג יזמית ומנהלת האקדמית בבר-אוריין המכללה למקצועות הדאטה. הכשרתי במגוון קורסים, סדנאות, הרצאות כ – 1750 סטודנטים, עובדים ואנשי מקצוע. הצוות שלי ואנוכי תומכים בכם לאורך כל הדרך במסע המקצועי יחד עם קהילת ידע מגובשת.

בר-אוריין היא פלטפורמה להתקדמות והצלחה.

תרשמו לקבלת ייעוץ לימודים או אפילו ייעוץ עסקי ארגוני להתאמת ההכשרה לעובדים שלכם. 

×