בר-אוריין

10 מאפיינים של ארגונים הנחשבים Data Driven 

10 מאפיינים של ארגונים הנחשבים Data Driven 

            הכותבת: ד”ר ענת קלומל-צוייג 

 

  1. הנתונים המשמשים את הארגון בקבלת החלטות: בארגונים מונעי נתונים, הנתונים הם המניע העיקרי של תהליכי קבלת החלטות. החלטות מבוססות על ניתוח נתונים ותובנות ולא על אינטואיציה או ניסיון בלבד.
  2. הנתונים נאספים באופן שיטתי: ארגונים מונעי נתונים אוספים ומאחסנים נתונים באופן שיטתי ועקבי, ומבטיחים שהנתונים מדויקים, מלאים ועדכניים.
  3. הנתונים נגישים: ארגונים מונעי נתונים מנגישים את הנתונים בקלות למקבלי החלטות ולבעלי עניין אחרים, תוך שימוש בכלים ופלטפורמות המאפשרים שליפה וניתוח קלים.
  4. הנתונים מנותחים באופן קבוע: לארגונים מונעי נתונים יש תרבות של ניתוח וסקירת נתונים קבועים, תוך שימוש בכלים וטכניקות ניתוח מתקדמים 
  5. מעקב אחר מדדי ביצועים (KPIs –Key Performance Indicators ): ארגונים מונעי נתונים עוקבים אחר מדדי KPI ומדדים אחרים למדידת ביצועים, זיהוי מגמות וקבלת החלטות מושכלות.
  6. משילות נתונים  (Data Governance): ארגונים מבוססי נתונים קובעים מדיניות ונהלים של משילות נתונים כדי להבטיח שימוש אתי בנתונים, מאובטח, תוך ציות לחוקים ולתקנות החלים. המטרה של פעילות זו היא הגדלת הערך שהארגון יכול להפיק מהנתונים שמנהלים בו יחד עם הרגולציות הממוקדות בנתונים לדוגמה, חוק הגנת הפרטיות. 
  7. הנתונים משמשים לאופטימיזציה של פעולות: ארגונים מונעי נתונים משתמשים בנתונים כדי לייעל פעולות, לזהות חוסר יעילות ולייעל תהליכים. כיום הנתונים של הארגון משמשים גם את הלקוחות ולא רק את העובדים, לדוגמה, מנועי ההמלצה ואופטימיזציה. 
  8. הנתונים משמשים לזיהוי הזדמנויות: ארגונים מונעי נתונים משתמשים בנתונים כדי לזהות הזדמנויות לצמיחה, חדשנות והתרחבות. בארגון נוהגים לקבל החלטות עסקיות אסטרטגיות המבוססות על הנתונים של הפעילות הארגונית וגם החיצונית. 
  9. הנתונים משמשים להבנת לקוחות: ארגונים מונעי נתונים משתמשים בנתונים כדי להבין את צרכי הלקוחות, העדפותיהם התנהגויותיהם, וכדי לספק חוויות מותאמות אישית.
  10. הנתונים משמשים להנעת חדשנות: ארגונים מונעי נתונים משתמשים בנתונים כדי להניע חדשנות, פיתוח מוצרים, ושירותים ומודלים עסקיים חדשים המבוססים על תובנות נתונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

×