קטלוג קורסים

 

הפלטפורמה להתפתחות מקצועית ועסקית – התמחות בתחומי המידע והדאטה

 

מגוון ההכשרות המקצועיות המגוונות במסגרת מכללת בר-אוריין פותחו כדי לאפשר לכם למקסם את היכולות שלכם בעבודה וגם להרחיב את יכולת ההשתכרות שלכם אם בהתקדמות מקצועית במקום העבודה ואם ברצון שלכם לעשות הסבה מקצועית או להפוך לעצמאים ולעבוד כמומחים המספקים שירות חיצוני.

במכללה זו אנחנו מאפשרים לכם להתקדם מקצועית בשתי דרכים:

1. הכשרות מקצועיות מתקדמות ייחודיות . ניתן ללמוד קורס ספציפי ולהשלים את הידע המקצועי (ניהול מודיעין עסקי תחרותי, אנליסטים, דאטה אנליסטים, ניהול חדשנות עסקית, פיתוח נהלים ועוד).

2. סדנאות לפיתוח מיומנויות הנדרשות לעבודה במאה ה – 21 (כולל מכירות, שיווק ועוד). מצטרפים למסלולים מורחבים שכוללים מספר הכשרות מקצועיות וגם סדנאות וליווי פרטני בדרך להצלחה. מסלול מקצועי אקספרט (Expert) ומסלול מקצועי לידר (Leader) , למידע נוסף על המסלולים בקישור.

הלימודים במסגרת מכללת בר-אוריין הם גמישים ומותאמים לאנשים שעובדים ושנמצאים בשלב מתקדם בקריירה. כל השיעורים מוקלטים ומועלים לאתרי קורס ייעודיים ובנוסף הלומדים בקורסים השונים זוכים להנחות בפעילויות העשרה במכללה ובקורסים וגם תמיכה של קהילה מקצועית איכותית ורצינית.

המכללה היא פלטפורמה לצמיחה והצלחה של אנשי מקצוע!!! 

רבים מהלומדים הופכים להיות שותפים ויחד מגשימים חלומות.

ד"ר ענת קלומל-צוייג, מנכ"לית מכללת בר-אוריין 

לימודים גמישים

לימודים הברידיים - בזום ופרונטלי בכיתות חכמות. כל השיעורים מוקלטים, כולל המפגשים הפורנטליים ומועלים לאתר קורס מקוון.

חומרי לימוד

חוברת קורס מודיעין עסקי תחרותי + תבניות עבודה וגאנט לתכנון פעילות מודיעין

ליווי ומנטורינג

הבוגרים ממשיכים לקבל ליווי ומענה לשאלות ביישום הנלמד בארגונים, כולל תמיכה של קהילה מקצועית

מסלולים וקורסים במכללת בר-אוריין

נא בחור/בחרי את הקורס המתאים להתקדמותך המקצועית

מסלולים

מסלול דאטה אנליסט עסקי מורחב

מסלול דאטה אנליסט מורחב מוביל אותך לחזית החדשנות של החברות המובילות בארץ. המסלול כולל קורסים טכנולוגים, של איתור וניתוח מידע בהיקף של 200 שעות.

מסלול דאטה אנליסט טכנולוגי TECH

המסלול בהיקף שלכ- 100 ש"א הכולל 3 קורסים טכנולוגים לניתוח נתונים, דאטה אנליסט מבוסס Excel ושפות SQL ו- Python.

מסלול לידר Leader

המסלול מיועד לעצמאים או למי שמעוניין לצאת לעצמאות. מסלול לידר כולל קורסים המתמקדים בחשיבה עסקית ומיומנויות לקבלת החלטות עסקיות, כולל לימוד פרקטיקה מידענית מקצועית מתקדמת.

מסלול אקספרט Expert

המסלול מיועד לשכירים אשר רוצים להפוך למומחים בתחומם. מסלול אקספרט כולל קורסים לפרקטיקה מקצועית מתקדמת המתמקים בהגדלת היכולות והמיומנויות בעבודה והעמקה בנישות ספציפיות.

קורסים - מחלקת מידענות ואנליסטים

קורס מודיעין עסקי תחרותי MI

בקורס מודיעין עסקי תרכשו את הכלים לניהול פונקציה למודיעין עסקי תחרותי בארגונים, כולל מיומנויות חיפושי מידע, מתודות ליצירת הערכות מודיעין וקבלת החלטות אסטרטגיות וטקטיות מבוססות מידע מודיעיני.

קורס אנליסט מידע

קורס הסמכה זה נותן מענה על המיומנויות והידע הנדרשים לעבודה אנליסטית והוא כולל 35 שיטות לאנליזה של מידע ופרקטיקה של הנלמד המובילים ליצירת דו"ח אנליסטי המסייע בקבלת החלטות.

קורס מידענות רפואית

במהלך הקורס נחשף למגוון מודלים, כלים ושיטות המשמשים לאיסוף הנתונים, ארגונם והצגתם בהתאם למטרות המתבקשות. נכיר מאגרים ומקורות מידע איכותיים, המכילים מידע מועיל ועדכני בתחומי הרפואה.

קורס אינפוגרפיקה

אינפוגרפיקה משמעותה המחשה חזותית של נתונים ומידע באמצעות איורים, רישומים, סוגי תרשימים (למשל, תהליך, זרימה, בועות), תצלומים, מודלים וכיוב'. יצירת דו"ח עם מידע ויזואלי המסייע בקבלת החלטות.

קורס סטאג' מידעני

בסטאג' מידעני אנחנו מתרגלים ב - live את כל השלבים בעבודת המידענות ואנו מלווים את המידענים ומעניקים להם מעטפת מקצועית לתהליך הלמידה וההתנסות.

קורס פיתוח נהלים וניהול ידע לארגונים בצמיחה

ארגונים שעובדים על פי מתודה ו - KPI מצליחים להגיע להישגים גדולים יותר. בקורס זה מתמקדים בשלושת תחומי הליבה הבאים: התפתחות החשיבה האירגונית תהליכי עבודה ארגוניים ויצירת KPI ותוכניות עבודה. תיעוד תהליכים באמצעות נהלים.

קורס ניהול חדשנות

קורס "ניהול חדשנות עסקית" מיועד להכשיר מנהלים מתחומים, מגזרים ודרגים שונים להוביל תהליכי חדשנות בארגון בו הם עובדים וניתוח מגה טרנדס המשפיעים על הארגון.

קורסים - מחלקת דאטה אנליסטים וטכנולוגיות

קורס דאטה אנליסט מבוסס SQL

שפת SQL הינה השפה המובילה לתחקור נתונים, המאפשרת גישה מהירה ונוחה לבסיסי נתונים, שליפה של הנתונים רלוונטיים ועיבוד ראשוני. השאיפה כיום בארגונים שכל מי שנוגע בנתונים, כולל במחלקות עסקיות ולא רק מחלקת IT או מערכות מידע, יוכל לגשת לבסיס נתונים באמצעות השפה ולעבוד באופן עצמאי על נתונים הרלוונטיים.

קורס דאטה אנליסט מבוסס Python

בקורס זה יילמדו את שפת פייתון שתאפשר ניתוח דאטה בעיקר ממסדי נתונים כאקסל, במיוחד מסדים גדולים כדאי לאפשר הנגשת המידע בצורות שונות, כולל הפקת דשבורדים ואוטומציה. בקורס זה ננתח מסדי נתונים ממשלתיים ושל רשויות מקומיות ונלמד כיצד להנגיש אותם למקבלי ההחלטות וקובעי מדיניות ציבורית או לשם כתיבת ניירות עמדה, קידום אג'נדה חברתית ועוד.

קורס דאטה אנליסט מבוסס אקסל - Data Science

קורס יישומי בו מייצרים תובנות והופכים את הנתונים הגולמיים למשמעויות עסקיות על ידי איסוף, עיבוד, זיקוק, ניקוי, אוטומציה של משימות משמימות ויצירת דו"חות ודשבורדים המקלים על קבלת ההחלטות והופכים אותן למוצלחות יותר. הקורס כולל איתור דאטאות ברשת האינטרנט ומקורות מידע ממשלתיים.

קורס יישומי בינה מלאכותית

ידוע שלבינה מלאכותית יש ערך רב באיסוף מידע וניתוח מידע לצרכי קבלת החלטות ותובנות עסקיות.  מהפכת AI (Artificial Intelligence)) מתחוללת ואנחנו זכינו להיות חלק ממנה. אנחנו כבר נהנים מהרבה אפליקציות שמבוססות AI ואנחנו לא בהכרח מודיעים לכך.  עידן הביג דאטה, העידן בו היקף הנתונים והמידע גדל בקצב מסחרר וכל עסק קטן או איש מקצוע מייצר בכל רגע דאטה ומידע שלא מנוצלים במלואם.  השאלה העולה: מה ניתן לעשות עם כלי AI כדי לקדם את המקצועיות, את העסק ובכלל את איכות החיים שלנו?  תשובה לשאלה זו תתחילו לקבל בקורס יישומי בינה מלאכותית בשוק העבודה. אולי לא נצליח להעניק לכם תשובה מלאה, אבל אתם תתחילו לעצב את המקצועיות שלכם עם כלים חדשניים מבוססי בינה מלאכותית. 

קורס טכנולוגי Power BI

Power BI היא טכנולוגיה פורצת גבולות! זוהי פלטפורמה חדשנית מבית מיקרוסופט לאוטומציה, מידול, חקר נתונים, וויזואליזציה מתקדמת, שיתוף תובנות וניתוח רב-ממדי של נתונים מכל מקור, במשרד ובנייד. Power BI הוא אחד מכלי ניתוח הנתונים הנפוצים בעולם כאשר המטרה היתה לשדרג את היכולות של כלי האקסל ולהפוך את תהליך ניתוח הנתונים ליעיל , ויזואלי ואוטומטי וכך לאפשר למשתמשים שצברו ידע קודם בעבודה על אקסל לשדרג את היכולת לכלי הניתוח המתקדם בעולם – Power BI.

קורסים - מחלקת ניהול ופיננסים

קורס יועצי משכנתאות

בקורס לומדים לנהל תיק משכנתאות, להבין את צרכי הלקוחות ומצבם הפיננסי, בניית תמהיל משכנתא מותאם למאפייני הלקוחות, התנהלות מול בנקים והתאמת ביטוחים. הלימודים מעניקים מעטפת ידע פיננסי, מסלולי הלוואות, סוגי עסקאות והבנה לגבי הרגולציה (חוקי רגולציה של בנק ישראל). הלומדים מקבלים ארגז כלים לתהליכי ייעוץ משכנתאות מקצועי ולכלכלת המשפחה.

קורס ניהול אדמיניסטרטיבי תפעולי - שירותי משרד

מטרתו של קורס מנהלי אדמיניסטרציה תפעולית להעניק את ארגז הכלים לעבודה מקצועית וללמד את השיטות לניהול נכון של הארגון תוך תמיכה בפעילות ההנהלה הבכירה. מודולים: אדמיניסטרטיבי, ניהול משרד - פיננסי, טכנולוגיות, תקשורת ומשאבי אנוש, הפקת מידע ופיתוח נהלים ומקצועיות.

קורס אימון ומנטורינג בארגונים

בקורס רוכשים פרקטיקות לתהליכי אימון אישיים וקבוצתיים המתאימים לבעלי תפקידים ניהוליים השואפים להוביל להגשמת תוצאות ולהתמודדות מיטבית עם שינויים בארגון בו הם עובדים. לומדים אימון אישי, קבוצתי וארגוני . המתודה הנלמדת היא החשיבה התוצאתית ומידענות תוצאתית.

עם מה יוצאים מהקורסים?

במסע להתפתחות מקצועית וניהול הקריירה אתם תצליחו להפוך מידע, דאטה וידע לתוצאות

מרחיבים את יכולת העבודה, מיומנויות דיגיטליות חדשניות והיכולת לבצע משימות ברמה גבוהה. הקורסים הנלמדים במכללת בר-אוריין הם ייחודיים ולכולם אנחנו מוסיפים מעטפת מקצועית עם חשיבה עסקית והבנה כיצד ארגונים חדשיים ועסקים פועלים בעידן המידע. 

הלמידה היא אג'ילית ומותאמת לכל אחד ואחת על פי היכולות והשאיפות האישיות. 

לכל אחד ואחת ניסיון מקצועי שונה. ישנה אפשרות לליווי פרטני באמצעות כלי אימון מותאמים לצורך.

הסטה מקצועית או הסבה מקצועית? 

המפגש עם מומחים נוספים ואנשים שלומדים פותחת צוהר לעולמות תוכן נוספים וקשרים חברתיים ומקצועיים. 

מוזמנים להצטרף לקבוצות שלנו בפייסבוק.לקישור 

תרכשו כלים מקצועיים, כלים טכנולוגיים, מתודות עבודה, שיטות עבודה ועוד. 

פיתוח הקורסים המקצועיים ברמה הגבוהה ביותר והמותאמים לשוק העבודה החדשני אנחנו דואגים ללמד על פי מודל ומתודה "מידענות תוצאתית" לפיו כל הזמן מתקיימת למידה המותאמת לתוצאה אותה רוצים להשיג. 

בבר-אוריין השמות

אנחנו עוסקים מזה שנים (החל מ- 2003) בהכשרה והשמה של מידענים, שרובם הם בוגרי מסלולי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה והמכללות האקדמיות (אך לא רק). במקביל לכך, אנחנו יוצרים ומטפחים קשרי עבודה עם מגוון רחב של חברות וארגונים, המעסיקים בעלי מקצועות מתחום הדאטה. על מנת למצוא פתרונות תעסוקה לבוגרינו, אנחנו יוזמים ומארגנים, מעת לעת, מפגשי נטוורקינג, החושפים את בוגרינו אל מול אותם החברות והארגונים, ויוצרים הזדמנויות לחיבורים והכרויות הדדיות בין הצדדים.
הודות לאותה יוזמה, מאות רבות של בוגרים כבר זכו להשתלב במקומות עבודה אטרקטיביים ומתגמלים, והם ממלאים שורת תפקידים בתחומי המידענות, הכוללת בין היתר:

מידענים בארגונים
מנהלי מרכזי מידע בארגונים
מנהלי ידע ומידע ארגוניים
אנשי מודיעין עסקי תחרותי
ספרנים בספריות ציבוריות,בספריות בתי ספר במוסדות ורשויות מקומיות
ספרנים ומידענים בספריות אקדמיות
מנהלים ועורכי תוכן בתחומי השיווק.
מנהלים וכן מנהלים ורכזי פרויקטים בתחומי הדאטה ובתחומים משיקים.

הצטרפו אלינו למאגר המידע על ידי מילוי טופס רישום להשמת מידענים ומומחי מידע ודאטה – קישור 

הכירו את מנהלת המכללה

ד"ר ענת קלומל-צוייג

מרצה ומלווה אקדמית. יועצת עסקית, מומחית בתחום המידענות האנליסטית, הקמת פונקציה מודיעין עסקי תחרותי בארגונים, ניהול ידע ואנליזה של מידע ודאטה.

מאות סטודנטים ועובדים ממשרדי ממשלה וחברות הייטק למדו אצלי מגוון קורסים והכשרות מקצועיות לסביבת עבודה חדשנית והכנה לקראת המאה ה – 21.

במשך שנים אני משקיעה בפיתוח האישי שלי מלימודים אקדמיים שכוללים תואר ראשון, תעודת הוראה, שני תארים שניים ומחקר דוקטורט וקורסים והכשרות מקצועיות כאימון (קואצ'ינג אישי וארגוני), הנחיית קבוצות, גישור, קורס דירקטורים, מכירות, ייעוץ עסקי, ייעוץ פיננסי וקורסים טכנולוגיים ומקצועיים.

אני עצמאית משנת 2006 במקביל להיותי רכזת מקצועית בלימודי הכשרת מידענים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה ובשנתיים האחרונות הקמתי את מכללת בר-אוריין המתמחה במקצועות הדאטה ומאגדת קורסים והכשרות המובילים לפרקטיקות מקצועיות מתקדמות.

אני מומחית בתחום המידענות האנליסטית, הקמת פונקציה מודיעין עסקי תחרותי בארגונים, ניהול ידע ואנליזה של מידע ודאטה.

מאמנת אישית, ניהולית, ארגונית וקבוצתי על פי הגישה התוצאתית (ראובן כ"ץ).  המתודה לאימון החשיבה התוצאתית היוותה את ההשראה למחקר הדקוטורט שלי שבו חקרתי אפקטיביות תהליכית במחקר מידעני משלב המידענות, מחקר ועד קבלת החלטות אצל מומחים במידענות ובעבודת המודיעין.

בשנים 2013 – 2018 כהנתי כחברת מועצת העיר כפר סבא וחברת וועדות כספים, חינוך, רווחה ועוד. בנוסף, דירקטורית בתאגידים עירוניים החברה הכלכלית והחברה לתרבות ופנאי כפ"ס בע"מ. הייתי שותפה בקבלת החלטות של תקציב כמליארד ש"ח בשנה.

אנחנו קהילת ידע מקצועית

מה התלמידים מספרים עלינו?

עובדים איתנו....

קורסים וסדנאות מועברים למשרדי ממשלה, חברות וארגונים

ניתן להזמין סדנאות וקורסים המותאמים לצרכי העבודה בארגון

לצפייה בסרטון

במכללת בר-אוריין לומדים פרקטיקה מקצועית מתקדמת

נגן וידאו

קצת עלינו

למה ללמוד במכללת בר-אוריין

מכללת בר-אוריין מאגדת הכשרות והסמכות לאנשי מקצוע בתחומי הדאטה, מידע וניהול הידע, פרקטיקות מקצועיות המתאימות לשוק העבודה במאה ה – 21 ובמיוחד בעידן פוסט קורונה. המעטפת התיאורטית ללימודים מתקדמים אלו הינם מודל "מידענות תוצאתית" וניהול מחקר על פי מודל "מערכות מורכבות ומסתגלות". המודלים פותחו במסגרת מחקר דוקטורט שעסק באפקטיביות תהליכית משלב איסוף המידע, מחקר מודיעיני ועד קבלת החלטות.

כ- 1750 סטודנטים, אנשי מקצוע שכירים ועצמאים ועשרות ארגונים השתלבו במגוון קורסים, הרצאות והדרכות במכללות אקדמיות, משרדי ממשלה ובארגונים עסקיים שהועברו על ידי ד"ר ענת קלומל-צוייג וצוות המרצים בבר-אוריין.

מכללת בר-אוריין, שמה לה למטרה להקים ולנהל קהילה מקצועית-חברתית, העוסקת במגוון רחב של נושאים מתחום הידע, המידע והדאטה. הקהילה מסייעת ללומדים בהתפתחותם המקצועית והאישית, וכן מאפשרת חשיפה לאנשי מקצוע נוספים מקרב הקהילה, בעלי התמחויות שונות אינטר-דיסיפלינריות.

המפגש בין חברי הקהילה מייצר הזדמנויות לשיתופי פעולה מאתגרים, ליבון נושאים ודילמות מקצועיות וכן רכישת כלים טכנולוגיים חדשים. הפעילות נערכת תוך שמירה והקפדה על קיומו של קוד אתי מקצועי וחברתי.

×