בר-אוריין

קורס ממונה פרטיות בארגונים

רקע

 

מהפכת המידע שמתחוללת בעולם בעשורים האחרונים גרמה לגידול ניכר בהיקף המידע הנאגר על ידי כל אחת ואחד מאיתנו. השלכה ישירה של מהפכה זו הינה הפגיעה האפשרית בפרטיותנו.

במקביל למהפכה זו החלו הרגולטורים לקבוע כללי מותר ואסור בהיבטים של אגירת מידע, פגיעה בפרטיות ועוד.

כללים אלו חלים על כלל הארגונים המחזיקים במאגרי מידע ויישומם על ידי הארגונים מחייב היכרות עם הדרישות הרגולטוריות השונות, עם הטרמינולוגיה המקצועית בתחום ועם הדילמות של מי שעוסק בתחום.

במסגרת הקורס נכיר את הוראות הדין הישראלי, נעמיק בדילמות, נציג פתרונות פרקטיים ונתרגל את אופן היישום.

הקורס מוביל להכשרה ממונה פרטיות בארגון אשר מכיר את הוראות החוק וגם יודע כיצד לנהל תהליך אכיפה ושמירה על פרטיות האנשים הרשומים במאגרי המידע.

על פי ה-GDPR, ממונה ההגנה על הפרטיות נדרש להיות בעל מומחיות בדינים ובנהלים העוסקים בהגנה על מידע אישי. משימותיו כוללות ייעוץ בנוגע ליישום החובות המוטלות ב-GDPR ובחוקים אחרים של האיחוד האירופי או של המדינה הרלוונטית, בנושא הגנה על מידע אישי; פיקוח על ציות הארגון לרגולציה בנושא הגנה על מידע אישי ועל מדיניות הארגון בנושא; הקצאת אחריות לבעלי התפקידים הרלוונטיים, העלאת מודעות והדרכת העובדים; ייעוץ ופיקוח על תהליך גיבוש תסקיר על פרטיות בארגון.

הלומדים בקורס יהיו חלק מקהילת ידע מקצועית שתלווה גם אחרי סיום הלימודים.

סילבוס

מפגש 1:
מבוא – מידענות  – פיתוח מקצועיות מידענית כממונה פרטיות.
מידענים  – עבודה עם מאגרי מידע והתעדכנות מקצועית.
מבוא – היכרות עם עולם הגנת הפרטיות ותפקיד ממונה פרטיות בארגון.

מפגש 2:
סוף מעשה במחשבה תחילה – מיפוי המאגרים ורישומם
עובדים בפרטיות – היבטי פרטיות ביחסי עובד-מעביד

מפגש 3:
מחזיקים, ספקים ומה שבינהם.
תרגול

מפגש 4:
הטיפול במידע עודף.
מדיה דיגיטלית ורשתות חברתיות

מפגש 5:
אז מה בעצם נדרש ממני?!  – הטמעת ההוראות בארגון
עבודה מול אבטחת מידע ובעלי תפקידים בארגון, כולל פיתוח הדרכה.
תרגול, סיכום

מפגש 6:
הגדרת תפקיד
כתיבת נהלי עבודה עם מאגרי מידע בהתאם להוראות החוק.

כיצד יקדם אותך

  • הכשרה למקצוע חדש ומרתק
  • רכישת מיומנויות עבודה מעצימות
  • הצטרפות לקהילה מקצועית
  • היכרות עם עולם המידע וטכנולוגיות מידע

מרצים

ראש תחום רגולציה באודיט בקרה וביקורת בע"מ. בעל תואר ראשון במשפטים, ותארים ראשון ושני (בהצטיינות) במנהל עסקים. עבד במחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ושימש כסגן לפרקליטת המדינה. במסגרת זו טיפל בתיקי עבירות צווארון לבן ועבירות כלכליות שונות. בנוסף, שימש כמנהל מחלקת האכיפה באגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.
מיכאל מרכז במשרד את הטיפול בכלל ההיבטים הרגולטוריים בתחום דיני הגנת הפרטיות. במסגרת זו, מסייע מיכאל לארגונים מסוגים שונים להטמיע תהליכי עבודה ובקרות במטרה לעמוד בהוראות חוק הגנת הפרטיות, זאת בהתאמה לגודל הארגון והיקף פעילותו.
אודיט בקרה וביקורת הינו משרד בוטיק הנוסד בשנת 2004. המשרד מוביל בתחומו ומתמחה במתן שירותי ביקורת פנים וניהול סיכונים, ביקורת בשוק ההון, ביקורת חקירתית וממשל תאגידי.
צוות המומחים שלנו משלב ידע מעשי ותיאורטי נרחב כך שכל לקוח מקבל את השירות האופטימלי לצרכיו. הצוות הינו בעל ידע וניסיון רב מתחומי הכלכלה, החשבונאות, תעשייה וניהול, משפט וניתוח מערכות מידע ובעל הבנה תהליכית וראיה עסקית רחבה.

ד"ר ענת קלומל-צוייג
מייסדת בר-אוריין המכללה למקצועות הדאטה www.bar-oriyan.co.il מומחית במידענות אנליסטית ומודיעין עסקי תחרותי. מנחה מסלולי הסמכה לאנליסטים, ניהול מודיעין עסקי תחרותי, מסלולי הסמכה לידר, אקספרט לאנשי מקצוע שרוצים להפוך למומחים בתחומם או יועצים ועצמאים במסגרת בר-אוריין המכללה למקצועות הדאטה ומרכזת מקצועית לימודי הכשרת מידענים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה מזה 17 שנה.
בשנים 2013-2018 כהנה כחברת מועצת העיר כפר סבא ודירקטורית בחברה הכלכלית כפ"ס ובחברה לתרבות ופנאי כפ"ס. פעילותה הציבורית התמקדה בהנגשת מידע, שקיפות וניהול הידע של העירייה לפיתוח עיר חכמה.
השתתפה בשתי מערכות בחירות מוניציפליות כמועמדת במקומות ריאלים בסיעת תפו"ח בהנהגת עו"ד אהוד יובל לוי.
חברת הנהלת איגוד נבחרות הציבור ברשויות המקומיות ופעילה חברתית בעיר כפר סבא.
מחקר הדוקטורט שלה עסק באפקטיביות תהליכית משלב איסוף המידע, המחקר וקבלת ההחלטות.
בעלת שני תארים שניים, תואר שני בלימודי ביטחון באוניברסיטת תל-אביב ותואר שני בלימודי מידע מאוניברסיטת בר-אילן, תואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון ובהיסטוריה של עם ישראל מאוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, בעלת תעודת הוראה, תעודת מגשרת, דירקטורית, מאמנת אישית וארגונית ויועצת עסקית.

יועץ ארגוני ומומחה לכתיבת נהלים. עוסק מזה כשני עשורים באפיון, כתיבה והטמעה של מערכות נהלים ארגוניות וייצוג מידע חזותי למטרות לימודיות, שיווקיות ופרסומיות. בהיותו גם יועץ ארגוני מוסמך, דן מנחה ומוביל תהליכי שינוי וחדשנות ביסודיות ובשיטתיות, תוך גילוי הרגישות המתבקשת כלפי הפרט, הקבוצה והארגון. בעל תואר שני במשאבי טבע וסביבה (אונ' חיפה); תואר ראשון בניהול מערכות לוגיסטיות/כלכלה (אונ' בר-אילן) ולימודי הנדסאות (בסמ"ת-חיפה).

מתכונת

6 מפגשים מקוונים + מפגשי תרגול מקוונים (אפשרות לבוקר/ערב), גמישות בלמידה

צרו קשר

×