בר-אוריין

תיאום פגישות ייעוץ מקצועי לקריירה

תיאום פגישות ייעוץ עם יועצים מקצועיים

עבודה היא חלק חשוב מחיינו והיא מקור לפרנסה, אבל היא גם מייצגת את הזהות המקצועית שלנו. בפגישת הייעוץ זה הזמן להתחיל לחשוב על תכנון קריירה ועל הכלים הנדרשים להשגת התוצאות המיוחלות. 
צוות היועצים שלנו:

   נטי פינקוס מפלמן, מידענית אנליסטית , מנהלת מחלקת מידענות ומחקר וניהול פרויקטים עסקיים: לתיאום פגישה 

  חנית פסקל, מידענית אנליסטית, מנהלת מחלקת דשבורדים לעסקים וקשרי קהילה (משרדי ממשלה ורשויות מקומיות),  לתיאום פגישה

דן סולומון, יועץ ארגוני, מומחה בנהלים. לתיאום פגישה להתקשר למכללה 0732540055.

מתודולוגיה של הייעוץ לקריירה מתבססת על מודל " "מידענות תוצאתית" שפותח על ידי ד"ר ענת קלומל-צוייג, יועצת עסקית, מאמנת אישית וארגונית.

לפני מועד הפגישה עליכם למלא את השאלון שכולל הוספת קורות חיים ושאלות הבוחנות את העדיפויות שלכם ל –  6 סוגי פעילויות בעבודה: יזמות (מנהל עסקים), מנהל (אדמיניסטרציה), מעשיות (טכניות), אינטלקטואליות (מחקר ומדע), יצירתיות (אומנות), חברתיות (עבודה עם אנשים לדוגמה, הוראה, מכירות). קישור למדריך לקריירה. 

קישור לשאלון מקדים לפגישת ייעוץ

 

מודל ההצלחה של בר-אוריין

מניסיוני המצטבר כמי שהכשירה אלפי סטודנטים ברמות שונות ובשלבים שונים בקריירה שלהם, מסטודנטים בתחילת דרכם בשנות ה- 20 ועד אנשי מקצוע שהם מנכ"לים או עם דוקטורט וניסיון מקצועי עשיר. 

המודלים שפתחתי במחקר הדוקטורט שלי ומיושם במשך שנים בעבודתי עם אנשים מוכיח כי מי ששואף להתקדם בקריירה שלו  או אפילו להפוך להיות עצמאי או שכיר ועצמאי יכול או יכולה לחולל את השינוי בתכנון קריירה וגם רכישת כלים ומיומנויות הנדרשות בשוק העבודה העתידי. 

מודל "מידענות תוצאתית"

במחקר הדוקטורט שלי, במסגרת לימודי תואר שלישי באוניברסיטת בר-אילן, חקרתי 47 אנשי מקצוע מהמובילים בתחומי המידענות והמודיעין התחרותי, לגבי עבודתם בארגונים עסקיים וממשלתיים. בעקבות כך פתחתי את המודלים: "מידענות תוצאתית" ו"ניהול עסקים כמערכות מורכבות מסתגלות" אשר מנחים אותי בייעוצים ובעבודת המידענות האנליסטית ומתגלים כמוצלחים ומובילים לתוצאות עסקיות משמעותיות.

מודל ניהול עסקים כמערכות מורכבות מסתגלות

המודל הייעוץ שפיתחתי, "מידענות תוצאתית" ו"ניהול עסקים כמערכות מורכבות ומסתגלות", נועד להבטיח את מימוש הפוטנציאל העסקי שלכם, להסתגל בהצלחה לשינויים, לעמוד בפני איומים ולנצל הזדמנויות. המודלים משלבים למעשה דיאגנוסטיקה פנים ארגונית עם מחקר שוק חיצוני, ועל-ידי כך מובילים להפקת תוצרי חשיבה אסטרטגית יישומית מונעת נתונים.

מודל "ניהול עסקים כמערכות מורכבות מסתגלות" (CAS – Complex Adaptive Systems) מאפשר להתחיל את תהליך הפיכת העסק לארגון חכם, על ידי בחינת השינויים החיצוניים (מגמות מהותיות עולמיות) והשפעתם על הניהול הקיים במחלקות השונות (בשיווק, מכירות, תפעול ועוד).

ההתייחסות לכל מחלקה כיחידה עצמאית עם צרכים ייחודיים, המושפעת ממגמות עולמיות וממחלקות אחרות, אך יחד עם זאת גם בעלת השפעה על מחלקות אחרות, תוביל לאיתור הפתרונות החכמים לטווח ארוך יותר.

טכנולוגיות המידע הקיימות בעסקים משקפת בדרך כלל את האופי המפוזר שלהן, כיוון שרוב המידע נשמר במסדי נתונים נפרדים. חשוב מאוד לגרום למערכות לעבוד יחד כמערכת מורכבת מסתגלת לשינויים החיצוניים.

מודל זה מוביל לאינטגרציה טובה יותר של ניהול העסק והשימוש בדאטה ובמידע לקבלת ההחלטות.

ה'אני מאמין' העסקי שלי

אני מאמינה שבכל נקודת זמן ניתן להיערך בתבונה לקראת היציאה למסע ההצלחה.  זה אכן אפשרי לנוע, לצמוח ולהתרחב, לחצות בבטחה אוקיינוסים כחולים, להתמודד מול אתגרים, לגבור על מתחרים, ולפעול מעמדה של אסטרטגית ברת קיימא (לשנים הבאות) מבלי להיסחף לאוקיינוסים אדומים.

קבלת החלטות על בסיס מידע ודאטה תוביל להצלחה בקריירה. 

בתוכנית Up grade קריירה אני מנחה שלב אחר שלב איך להתקדם מקצועית ולחבר לעולם העסקי שמשמעותו איך ממקסימים את הרווח המקצועיות. 

 

תוצרי התהליך הייעוצי

  1. דיאגנוסטיקה לרצונות והניסיון המקצועי. 
  2. בחינת סוג המשרה שמעוניינים לעבוד או סוג העסק שמעוניינים להקים. 
  3. ערוצי הקריירה . 
  4. בחירת מסלולי הלימוד המתאימים. (אנחנו בוחנים אם המסלולים שלנו מתאימים לקריירה שלכם. אין לנו רצון שתשקיעו במסלול שאינו מתאים לכם. אנחנו רוצים לעזור לכם למצוא את ערוץ הקריירה שמתאים לכם. 
  5. הנחייה לאיסוף מידע על היכולות והאפשרויות הקיימות (שלב זה ייתכן יתקיים לאחר בחירת המסלול ותחילת הלימודים). 
  6. יצירת תוכנית מדויקת להשגת תוצאות בטווח הקצר ובטווח הארוך (ברישום לתוכנית Up grade קריירה). 

המסגרת הייעוצית

משך התהליך הייעוצי: חצי שעה ללא תשלום. 

הפגישה יכולה להיות פרונטלית או בזום או ב – Google Team. 

×