בר-אוריין

ניצול כוחה של הדמיית נתונים ביצירת דו"חות ושימוש בכלי Power BI לקבלת החלטות עסקיות

החזון שלנו במכללת בר-אוריין להעצים את הארגונים ואנשי מקצוע על ידי מקסום היכולת לאתר, לנתח מידע ולהשתמש בכלי AI כדי לקבל החלטות מושכלות המניעות להשגת התוצאות הרצויות. 

בעולם מונע הנתונים של היום, ארגונים מכל הגדלים אוספים כמויות אדירות של נתונים ממקורות שונים. עם זאת, נתונים בלבד אינם מספיקים כדי לקבל החלטות מושכלות; צריך להפוך אותו לתובנות ניתנות לפעולה. 

כאן נכנס לתמונה כלי טכנולוגי Power BI שמתחבר גיליונות אקסל הפופולרי.

העסקים מוצפים היום בנתונים מכל הסוגים – נתוני מכירות, נתוני לקוחות, נתונים פיננסיים ועוד. הבעיה היא שלעיתים קרובות הנתונים האלה נמצאים במקומות שונים, בפורמטים שונים וקשה לאסוף אותם, לנתח אותם ולהפיק מהם תובנות.

Power BI הוא כלי רב עוצמה של בינה עסקית (BI) שפותחה על ידי חברת מיקרוסופט, המאפשרת למשתמשים להמחיש ולנתח נתונים ממקורות מרובים באופן ידידותי ואינטראקטיבי. 

לימוד Power BI מציע יתרונות רבים ויכול לשפר משמעותית את יכולות ניתוח הנתונים ויצירת דו"חות להנהלה בדרג בכיר או דרג ביניים. 

יתרה מזו, ניתן לאסוף נתונים ממגוון מקורות, לנתח אותם וליצור דוחות ודשבורדים אינטראקטיביים שעוזרים לקבל החלטות עסקיות טובות יותר.

הנה כמה סיבות משכנעות מדוע כדאי לשקול ללמוד כלי טכנולוגי Power BI דווקא במכללת בר-אוריין ולהרחיב את היכולות הטיפול בדאטה בצורה מקצועית.

1. הדמיית נתונים: Power BI מצטיינת בהפיכת מערכי נתונים מורכבים לדוחות, לוחות מחוונים והדמיות אינטראקטיביות מושכות חזותית וקל להבנה. עם ממשק הגרירה והשחרור שלו, אתה יכול ליצור הדמיות מדהימות שמאפשרות לפרש ולהעביר תובנות לבעלי עניין ללא מאמץ.

2. שילוב נתונים מגוונים: Power BI מתחבר בצורה חלקה למגוון רחב של מקורות נתונים, כולל מסדי נתונים, גיליונות אלקטרוניים, שירותים מקוונים ופלטפורמות ענן. גמישות זו מאפשרת לך לשלב נתונים ממקורות מרובים לתוך לוח מחוונים אחד, המספקת מבט מקיף על ביצועי הארגון שלך.

3. אנליטיקה מתקדמת: Power BI מציע יכולות אנליטיות מתקדמות, כגון מודל נתונים, טרנספורמציה של נתונים ונוסחאות ( DAX  – Data Analysis Expressions). תכונות אלו מאפשרות לך לבצע חישובים מורכבים, ליצור מדדים מותאמים אישית ולקבל תובנות מעמיקות יותר על הנתונים שלך.

4. שיתוף פעולה בזמן אמת: Power BI מאפשר לך לשתף ולשתף פעולה בדוחות ובמרכזי שליטה בזמן אמת. זה אומר שאתה יכול לעבוד יחד עם הצוות שלך, לקבל החלטות מונעות נתונים באופן קולקטיבי, ולהבטיח שכולם נמצאים באותו עמוד.

5. נגישות לנייד: Power BI מציע אפליקציות לנייד עבור מכשירי iOS ו-Android, המאפשרים לך לגשת לדוחות ולמרכזי המחוונים שלך תוך כדי תנועה. ניידות זו מבטיחה שניתן להישאר מחוברים לנתונים ולקבל החלטות מושכלות, גם כשנמצאים רחוק משולחן עבודה. 

כעת, בואו נדון בהבדל בין Excel ל-Power BI ומי יכול להפיק תועלת מלימוד כל כלי.

אקסל הוא כבר זמן רב הכלי הרצוי לניתוח ודיווח נתונים. זהו יישום גיליון אלקטרוני רב-תכליתי המציע נוסחאות מובנות, תרשימים וטבלאות ציר. אקסל מתאים לאנשים פרטיים ועסקים קטנים שעובדים בעיקר עם מערכי נתונים מובנים וקטנים יחסית ודורשים יכולות ניתוח נתונים בסיסיות.

מצד שני, Power BI מיועד לצרכי ניתוח נתונים והדמיה נרחבים יותר. כלי אשר יכול להתמודד עם מערכי נתונים גדולים ועל כן מסייע בקבלת החלטות מבוססות דאטה. 

הודעה מרגשת! 🚀
מכללת בר-אוריין פותחת מחזור קורס Power BI ! 🎉
אם אתם מעוניינים לשפר את כישורי הדמית נתונים (ויזואליזציה) וניתוח הנתונים על ידי הפקת דשבורד שמתאים לקבלת החלטות, תצטרפו לקורס Power BI המקיף שלנו, שנועד להעצים אותכם עם הידע והכלים הדרושים כדי לנצל את מלוא הפוטנציאל של פלטפורמת ניתוח נתונים רבת עוצמה זו.
אצלנו לומדים גם טכנולוגיה וגם כיצד בונים תוכניות עבודה עם KPI שניתן למדוד אותם ולהבין את התוצאות במערכת Power BI.
🔍 מה לומדים בקורס הזה?
📚 הבנה מעמיקה: לימוד היתרונות והחסרונות של Power BI, החל ממודלים של נתונים וטרנספורמציה ועד ליצירת הדמיות מדהימות.
🤝 התנסות מעשית: צברו ניסיון מעשי באמצעות דוגמאות ותרגילים מהעולם האמיתי, מה שמבטיח שתוכלו ליישם מיד את הכישורים החדשים שלך.
💡 טיפים ושיטות עבודה מומלצות למקצוענים: תחשפו לעצות מומחים ושיטות עבודה מומלצות לשיפור היעילות והפרודוקטיביות שלכם תוך כדי עבודה עם Power BI.
📊 טכניקות מתקדמות: צוללים לנושאים מתקדמים כמו נוסחאות DAX, יצירת לוחות מחוונים אינטראקטיביים ושיתוף פעולה בדוחות.
🎯 בין אם את/ה אנליסט עסקי, מקצוען נתונים, או פשוט מישהו שנלהב מקבלת החלטות מונעות נתונים, קורס Power BI שלנו הוא בשבילך!
קחו את כישורי ניתוח הנתונים שלכם לשלב הבא וקבלו החלטות עסקיות מושכלות .
אל תפספסו את הזדמנות הלמידה המדהימה הזו! 🔗
🌟 אל תסתפקו בניתוח נתונים ממוצע – נצלו את יכולות Power BI עם הקורס המקיף שלנו! #PowerBI #DataAnalysis #Business Intelligence
אם יש לך שאלות, אל תהססו לפנות ליועצי הלימודים שלנו.
המרצה שלנו הוא דניאל ברק, מהנדס מערכות מידע, תואר שני ועם ניסיון עשיר ביישום.
אנחנו כאן כדי לעזור לכם במסע להיות מקצועני Power BI

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

×