בר-אוריין

כולם מדברים על תוכנת ChatGPT

רגע מי כתב את המאמר שתקראו? 

תנחשו???!!!

מקצועות המידע והדאטה – אנשי מודיעין תחרותי ודאטה אנליסטים 

חיפוש מידע עסקי הוא תהליך מציאת ואיסוף מידע הרלוונטי לפעילות החברה, השווקים, הלקוחות, המתחרים והיבטים אחרים של הסביבה העסקית שלה. זה יכול לכלול חיפוש ואיסוף נתונים ממגוון רחב של מקורות, כגון מאמרי חדשות, דיווחים בתעשייה, אתרי אינטרנט של חברות ומחקרי שוק. חיפוש מידע עסקי יכול להיות חלק חשוב מתהליך קבלת החלטות עבור חברה, מכיוון שהוא יכול לספק תובנות חשובות ולסייע בתכנון אסטרטגי וקבלת החלטות. ישנם כלים ומשאבים רבים זמינים כדי לסייע בחיפוש מידע עסקי, כולל מנועי חיפוש, מסדי נתונים וספקי מידע עסקיים מיוחדים

 

מודיעין תחרותי הוא תהליך של איסוף, ניתוח והפצת מידע על מתחרים, שווקים ומגמות בתעשייה כדי לעזור לחברה לקבל החלטות מושכלות ולהקדים את המתחרים. זה יכול לכלול איסוף מידע על המוצרים של המתחרים, תמחור, אסטרטגיות שיווק וקשרי לקוחות, כמו גם מעקב אחר מגמות ושינויים בתעשייה בשוק. מודיעין תחרותי יכול לעזור לחברה לזהות הזדמנויות ואיומים, ולקבל החלטות מושכלות לגבי איך להגיב אליהם. זהו חלק מרכזי באסטרטגיה עסקית ויכול להיות כלי רב ערך עבור חברות בכל הגדלים.

 

מנתחי נתונים או דאטה אנליסט הם אנשי מקצוע שאחראים על איסוף, ארגון וניתוח כמויות גדולות של נתונים. הם משתמשים בטכניקות סטטיסטיות ואנליטיות כדי להבין ולפרש מערכי נתונים מורכבים, והם משתמשים בממצאיהם כדי לקבל החלטות והמלצות מושכלות. מנתחי נתונים עובדים במגוון תעשיות, כולל פיננסים, בריאות, טכנולוגיה ושיווק. הם עשויים להיות מועסקים על ידי עסקים, סוכנויות ממשלתיות או ארגונים ללא מטרות רווח. כדי להיות מנתח נתונים, צריכים לעבור הכשרה מקצועית. בדרך כלל צריך להיות בעל תואר ראשון בתחום כמו מדעי המחשב, מתמטיקה או סטטיסטיקה, אך מתברר שגם דאטה אנליסטים יכולים להיות אנשי מקצוע בעלי תארים ממדעי הרוח, שעברו הכשרות טכנולוגיות בשימוש בדטאה באקסל, SQL ופייתון. הדאטה אנליסטים צריכים להיות בעלי מיומנויות אנליטיות חזקות ופתרון בעיות הן גם חיוניות, כמו גם היכולת לתקשר רעיונות מורכבים בצורה ברורה ויעילה. תפקידו של מנתח נתונים הופך להיות חשוב יותר ככל שארגונים מסתמכים יותר ויותר על קבלת החלטות מונעות נתונים. מנתחי נתונים אחראים להפיכת נתונים גולמיים לתובנות שימושיות, שיכולות לעזור לארגונים לשפר יעילות, להגדיל רווחים ולקבל החלטות טובות יותר. לסיכום, מנתח נתונים הוא איש מקצוע מיומן ביותר הממלא תפקיד חיוני בסיוע לארגונים להבין כמויות גדולות של נתונים. המומחיות והתובנות שלהם חיוניות לקבלת החלטות מושכלות המניעות הצלחה עסקית.

 

ארגונים שהם Data Driven הם ארגונים מונחי נתונים. כלומר, ההחלטות וניתוחים מבוססים על נתונים וראיות ולא על אינטואיציה או ניסיון אישי. בגישה מונעת נתונים, נתונים נאספים ומנתחים כדי להודיע ​​על קבלת החלטות ולעזור בפתרון בעיות. גישה זו יכולה לשמש במגוון רחב של תחומים, כולל עסקים, מדע ומדיניות ציבורית. על ידי הסתמכות על נתונים וראיות במקום על הנחות או דעות קדומות, גישות מונעות נתונים יכולות לעזור לקבל החלטות מדויקות, אובייקטיביות ומושכלות יותר.

 

מי שכבר ניחש, לא אני כתבתי את המאמר הקצר על מקצועות הדאטה. 

זו תוכנת ChatGPT

 

כולם מדברים על תוכנת ChatGPT הבינה המלאכותית שאולי תחליף את אנשי התוכן האנושיים.

 בסך הכל המאמר דיי טוב, עם קצת עיבוד ושינוי קל, אפשר היום בקלות לייצר מאמרים ותשובות לשאלות. 

בנתיים עד שהתוכנות הללו ישתכללו צריכים ללמוד את עבודת המידענות ועבודה עם מידע ודאטה.

גם כשנשלב יותר ויותר יישומי בינה מלאכותית, עדיין צריכים אותנו, אנשי המקצוע כדי שנעבד, ננתח, נארגן, נציג (ונהפוך לאינפוגרפיקה) את המידע והדאטה למקבלי החלטות. 

 מזמינה אתכם להצטרפף אלינו לקורסים הקרובים שכולם עוסקים בעבודה עם מידע ודאטה באופן מקצועי, והכל מתוך מסקנות מהשטח. 

הופכים ידע, מידע ודאטה לתוצאות ולהצלחה מקצועית ועסקית!!!

שלכם ובשבילכם

ד"ר ענת קלומל-צוייג

מנכ"לית מכללת בר-אוריין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

×