בר-אוריין

הדרכות לארגונים – מכשירים את העובדים לעבודה עם מידע ודאטה וכלי בינה מלאכותית

רקע

📣 מנהלי הדרכת תשומת לב! 🚀

האם אתם מוכנים לקחת את הארגון שלכם לגבהים חדשים על ידי רתימת הכוח של מידע, נתונים ובינה מלאכותית?

הגעתם למכללת בר-אוריין החדשנית חלוצה בעולמות הבינה המלאכותית!

יש לנו את ההכשרה והקורסים המושלמים שנועדו להפוך את העובדים שלך לאנשי מקצוע מונעי נתונים ואת הארגון שלכם ל – Data Driven. 💪🎓

בעולם המהיר של היום, לארגונים המנצלים נתונים ביעילות יש יתרון תחרותי. תוכניות ההכשרה המקיפות שלנו מתמקדות בהכשרת הצוותים שלך במיומנויות ובידע הנדרשים כדי לקבל החלטות מונעות נתונים ולאמץ את הפוטנציאל של כלי בינה מלאכותית. הנה מה שאתה יכול לצפות מהקורסים שלנו:

1️⃣ מבוא לאוריינות נתונים: קורסים במחלקת מידענות – קורס מידענות ומחקר מודיעין עסקי תחרותי, קורס אנליסטים של מידע ועוד מניחים את הבסיס להבנת חשיבות הנתונים והשפעתם על קבלת החלטות. המשתתפים ילמדו מושגים בסיסיים, טרמינולוגיה וכיצד לפרש ולנתח נתונים ביעילות.

2️⃣ טכניקות ניתוח נתונים: קורסים במחלקת אנליסטים שכוללים קורסים טכנולוגים בהם צוללים עמוק יותר לתוך טכניקות שונות של ניתוח נתונים, כולל ניתוח סטטיסטי, הדמיית נתונים ומודלים חזויים. העובדים שלך יקבלו את היכולת לחלץ תובנות יקרות ערך מהנתונים, ולהניע אסטרטגיות עסקיות חכמות ומושכלות יותר.

3️⃣ יסודות אינטליגנציה מלאכותית: בקורסים במחלקת בינה מלאכותית הלומדים מתעמקים בעולם הבינה המלאכותית עם ההכשרה המיוחדת שלנו. המשתתפים יחקרו את היסודות של למידת מכונה, עיבוד שפה טבעית וראייה ממוחשבת, שיאפשרו להם למנף כלי AI כדי להפוך תהליכים לאוטומטיים ולשפר את היעילות.

4️⃣ כל ההכשרות המקצועיות עוסקות בקבלת החלטות מונעות נתונים: הקורסים מתמקדים בפיתוח מיומנויות מעשיות לניצול נתונים כדי להניע קבלת החלטות בתוך הארגון. העובדים שלך ילמדו כיצד לזהות מדדי ביצועים מרכזיים (KPI), ליצור לוחות מחוונים בעלי תובנות וליישם אסטרטגיות מונעות נתונים בין המחלקות.

על ידי השקעה בתוכניות הכשרה אלה, הארגון שלך יקצור יתרונות רבים:

יעילות מוגברת: העצים את העובדים שלך לייעל תהליכים, לבצע אוטומציה של משימות שחוזרות על עצמן ולבצע אופטימיזציה של הקצאת משאבים, וכתוצאה מכך לשיפור היעילות והפרודוקטיביות.

קבלת החלטות טובה יותר: ציידו את הצוותים שלכם ביכולת לקבל החלטות מושכלות המבוססות על תובנות מונעות נתונים, הפחתת ניחושים ושיפור התוצאות.

פתרון בעיות משופר: לטפח תרבות מונעת נתונים המעודדת גישות חדשניות לפתרון בעיות, המובילות לפתרונות יצירתיים ולשיפור יכולות פתרון בעיות.

יתרון תחרותי: הישאר לפני העקומה על ידי מינוף נתונים וכלי בינה מלאכותית כדי להשיג יתרון תחרותי בתעשייה שלך. התבלט מהמתחרים שלך והוכר כארגון מונחה נתונים.

עכשיו זה הזמן לצייד את העובדים שלך במיומנויות הנדרשות כדי להצליח בעתיד ממוקד נתונים. תן לנו לעזור לך לשנות את הארגון שלך

סילבוס

בחירת הקורסים ממחלקות לימוד השונות:

  1. מחלקת מידענות ומחקר
  2. מחלקת אנליזה
  3. מחלקת בינה מלאכותית
  4. מחלקת ניהול ומנהיגות
  5. מחלקת פיננסים ונדל”ן
  6. יוצרים ערים חכמות בישראל (כולל משרדי ממשלה חכמים). ראו פורטל “יוצרים ערים חכמות בישראל” www.smartcityisrael.co.il 

ביצירת קשר נשלח לכם את חוברות הקורסים שלנו.

כיצד יקדם אותך

1️⃣ פיתוח מיומנויות: קורסי עובדים מספקים הזדמנויות לפיתוח ושיפור מיומנויות. על ידי השקעה בתוכניות הכשרה, ארגונים מאפשרים לעובדים שלהם ללמוד מיומנויות חדשות או לשכלל את הקיימות. זה לא רק מגביר את אמון העובדים ואת שביעות הרצון בעבודה אלא גם מצייד אותם ביכולות הדרושות כדי להצטיין בתפקידיהם. באמצעות למידה מתמשכת, העובדים הופכים לנכסים בעלי ערך רב יותר לארגון.

2️⃣ צמיחת קריירה: כאשר ארגונים משקיעים בהכשרת עובדים, זה מעביר מסר ברור שהם מחויבים להתפתחות המקצועית של העובדים שלהם. על ידי מתן קורסים המתואמים להזדמנויות לקידום קריירה, ארגונים מעצימים את העובדים לקחת אחריות על הצמיחה שלהם. ככל שהעובדים רוכשים מיומנויות וידע חדשים, הם נעשים מצוידים יותר לקחת על עצמם אחריות חדשה ולהתקדם בתוך הארגון.

3️⃣ מעורבות ושימור עובדים: מתן הזדמנויות ללמידה ופיתוח מגביר את מעורבות העובדים ושביעות הרצון. כאשר עובדים מרגישים שהארגון שלהם משקיע בצמיחתם ומעריך את ההתפתחות המקצועית שלהם, יש סיכוי גבוה יותר שהם יהיו בעלי מוטיבציה ומחויבות לעבודתם. זה, בתורו, משפר את שיעורי השימור, מפחית את התחלופה וחוסך לארגון זמן ומשאבים הקשורים בהעסקה והכשרת עובדים חדשים.

4️⃣ ביצועים משופרים: קורסי עובדים יכולים לשפר משמעותית את ביצועי העובדים. על ידי רכישת ידע ומיומנויות חדשים, העובדים הופכים יעילים ואפקטיביים יותר בתפקידיהם. זה מוביל לשיפור הפרודוקטיביות, עבודה באיכות גבוהה יותר ותוצאות טובות יותר עבור הארגון. תוכניות ההדרכה גם מספקות לעובדים את הכלים הדרושים להם כדי להתגבר על אתגרים, וכתוצאה מכך יכולות פתרון בעיות וביצועים כלליים מוגברת.

5️⃣ הסתגלות ארגונית: בנוף העסקי המתפתח במהירות של ימינו, ארגונים צריכים להיות זריזים ובעלי יכולת הסתגלות. על ידי השקעה בקורסי עובדים המתמקדים בטכנולוגיות מתפתחות ובמגמות בתעשייה, ארגונים יכולים להישאר בקדמת העקומה. קורסים אלה מציידים את העובדים עם הכלים, הטכניקות והידע העדכניים ביותר הדרושים כדי לנווט בנופים משתנים ולהניע חדשנות בתוך הארגון. הדבר מקדם תרבות של למידה מתמשכת וממצב את הארגון כמוביל בתחומו.

6️⃣ משיכת כישרונות מובילים: מתן קורסים לעובדים והדגשת מחויבות לפיתוח מקצועי יכול לעזור לארגונים למשוך כישרונות מובילים. מועמדים פוטנציאליים נוטים יותר להימשך לארגונים שמתעדפים צמיחת עובדים ומציעים הזדמנויות לשיפור מיומנויות. זה ממצב את הארגון כמעסיק מועדף ומקנה להם יתרון תחרותי בשוק הטאלנטים.
לסיכום, קורסי עובדים לא רק מועילים לעובדים בודדים אלא גם תורמים להצלחה הכוללת ו

מרצים

המרצים במכללת בר-אוריין בעלי השכלה אקדמית מתאימה ובעיקר פרקטיקה מקצועית וניסיון עשיר. הם מגיעים מעולם העבודה.

ד”ר ענת קלומל-צוייג מלווה את המרצים בפיתוח הקורסים, כולל מתודות הוראה חדשניות ושילוב כלי בינה מלאכותית.

מתכונת

  1. הזמנת קורסים ייעודיים לארגון ולעובדים בו. הקורסים מותאמים מבחינת התכנים,  היקף הלימודים, מועדים. ליווי אקדמי ד”ר ענת קלומל-צוייג אשר מרצה ומעבירה סדנאות וקורסים וכן מרצים נבחרים מנבחרת המנהיגים שלנו שעובדים יחד אתנו.
  2. שילוב עובדים בקורסים במכללת בר-אוריין. 2 עובדים במחיר אחד כדי שיוכלו לעזור זה לזה וללמוד יחד.

למכללת בר-אוריין ניסיון עשיר בהרצאות וקורסים בארגונים – משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברות עסקיות והייטק.

צרו קשר

×